Kontakty
facebook

Jak na to

Přesahy a ořezové značky v programu Canva - díl 5.

Canva je velmi oblíbeným online editorem se spoustou předpřipravených šablon, má uživatelsky velmi přátelské prostředí, které ovládne opravdu každý. V tomto 5. díle našeho povídání o tvorbě přesahů a ořezových značek se podíváme jak z něj vyexportovat tiskové PDF. Stejně jako ovládání tohoto editoru, je to velmi jednoduché. Screeny pochází z české verze rok 2023.
13.04.2023 / Tiskárna-Vosáhlo

Jak na to: Online objednání novoročenky.

Tento článek pojednává o tom, jak přes náš formulář jednoduše objednat novoročenky a co a jak se potom děje.
07.10.2021 / Tiskárna-Vosáhlo

Přesahy a ořezové značky v programu Adobe Photoshop - díl 3.

Přesahy (spady) a ořezové značky (křížky) v Adobe Photoshopu - poměrně často skloňované téma mezi laickou veřejností. Jak na ně? To si ukážeme v tomto dílu našeho seriálu o tvorbě správných tiskových dat.  
27.02.2020 / Tiskárna-Vosáhlo

Přesahy a ořezové značky v programu Adobe InDesign - díl 4.

Ve čtvrtém dílu našeho povídání o tvorbě přesahů a ořezových značek se zaměříme na profesionální program Adobe Indesign. Ten je určený hlavně pro zlom, tedy vytváření knih, brožur či časopisů. Spousta lidí v něm však běžně vytváří i letáky, vizitky a další tiskoviny. Jde o program profesionální a tak díl bude poměrně krátký, protože ořezky a přesahy se v Indesignu vytvářejí velmi jednoduše. Screeny pochází z české verze Adobe Indesign CC 2017.
19.03.2018 / Tiskárna-Vosáhlo

Přesahy a ořezové značky v programu CorelDraw - díl 2.

V tomto dílu seriálu o nastavení přesahů a ořezových značek se podíváme na export z populárního programu CorelDraw. Předesíláme, že v tomto seriálu se nebudeme zabývat správnou přípravou dat v jednotlivých programech, ale spíše jednoduchou ukázkou pro začátečníky, jak se dají vyexportovat data s přesahy a křížky. Tedy nic pro profesionály,  profesionál by měl korektní data připravovat například přes Adobe Distiler.
02.02.2017 / Tiskárna-Vosáhlo

Přesahy a ořezové značky (spad a křížky) - díl 1.

Seriál o tom proč a jak nastavit přesahy a ořezové značky, které po vás každá tiskárna bude požadovat, pokud si budete připravovat data pro tisk sami. A v dalších dílech si také ukážeme, jak se takové přesahy a ořezky nastavují v jednotlivých programech.  
02.01.2017 / Tiskárna-Vosáhlo
1