Kontakty
facebook

Novoroční přání – Má to ještě smysl???

26.10.2017

Mají v dnešní uspěchané době ještě místo klasické papírové novoročenky?

Možná potřebujete udělat dobrý dojem na vašeho obchodního partnera, stálého nebo i nového zákazníka. Pro tuto příležitost se nesmírně hodí novoroční přání. Samozřejmě v dnešní době řada lidí tvrdí, že klasická papírová přání jsou již dávným přežitkem, skomírající tradicí z časů minulého století.

Položte si pak ale otázku: čím vyjádříte adresátovi skutečnou úctu? Mailem, který se ztratí v záplavě spamů? Univerzální SMS zprávou hromadně rozeslanou na celý telefonní seznam?

Krásné fyzické přání vyrobené s maximální precizností se odliší velmi dobře od obvyklé záplavy internetového šumu. Vánoce a Nový rok jsou spojeny s tradicemi, které se proměňují jen velmi zvolna. Jsou to svátky poměrně konzervativní, ale přesto ty nejvíce slavené a prožívané. Jak by se vám líbilo, kdyby jste své vánoční dárky dostali mailem nebo převodem na účet? Byly by to pak ještě skutečné dárky?

Image 1
Svým obchodním partnerům a širokému okolí dárky mnohdy nedáváme, ale za to se jim snažíme projevit dobrou vůli a popřát jim vše dobré. Je to gesto, malý dobrý skutek. Není pak ale taková SMSka jako nezabalený dárek pohozený pod Vánočním stromem? Není pak takové přání v podobě emailu pouhou obálkou s penězi „od Ježíška“? Ta hezká malá papírová kartička má ještě smysl. Dá víc práce a není zadarmo, ale udělá dojem a ukáže lidem, že vám na nich záleží, že vám za to stojí.